Vai tev ir pazīstams cilvēks, kurš sazāģē dēļus? ?>

Vai tev ir pazīstams cilvēks, kurš sazāģē dēļus?

Jāsaka, ka koks ir viens no maniem mīļākajiem materiāliem, ar kuru strādāt un radīt brīnišķīgas lietas. Ja līdzekļi atļautu, es, šķiet, dzīvotu tādā mājā, kas ir tikai no koka, sākot ar pamatiem un beidzot ar daļu jumta, nemaz nerunājot par apdari, kas visā ēkā ieviestu siltu mājīguma sajūtu un senatnīgu eleganci. Taču šādai mājai būtu nepieciešams tiešām nepārtraukts ieguldījums, lai tā varētu nostāvēt savus 100 gadus. Tas, ko šobrīd tiešām varu darīt, ir savu mājokli iekārtot ar pēc iespējas dabiskākiem materiāliem, tai skaitā dizainā iekļaujot dažādus koku risinājumus.

Nekas nesagādā lielāku prieku interneta meklētājprogrammās ierakstīt vārdu salikumu DIY jeb Do it yourself, kas latviski nozīmē – dari pats – un pavērsies nudien plašas iespējas, kā pašam mājās radīt skaistus interjera elementus no koka, stikla, audumiem un citiem materiāliem. Šādā veidā var ne tikai radīt lampas, galdiņus, krēslus, plauktiņus, bet pat radīt noderīgas, praktiskas lietas dārzā, pagalmā un jebkur citur, kur vien nepieciešama radošā izdoma, laiks un nedaudz līdzekļu.

Taču tas, ar ko es pēdējā laikā esmu saskārusies, ir lielo kokapstrādes ražotņu ietekme, proti, tādam parastam amatniekam, kurš ar koku nodarbojas prieka dēļ un šad tad savās mājās kaut ko uzmeistaro, tikt pie koka tā īsti nav iespējams tuvējā mājsaimniecības preču vai dažā labā būvmateriālu bodē. Ja vēlos koku un nevis līmētas skaidu plates un tamlīdzīgus izstrādājumus, nākas doties mežā un tad bieži vien meklēt dažādu koku apstrādes meistaru palīdzība, lai koku padarītu daudz maz tādu, kādu es vēlos, jo mežā dēļi neaug…

Ja man dārzā gribas uzmeistarot atsevišķas puķu dobes no koka dēļiem, tad, ja tuvumā nav neviena mazā gatera, par to pat vari nesapņot, jo lielie kokapstrādes ražotāji ar tādiem mazajiem pircējiem pat neķēpājas. Un ja gribas uzmeistarot mājās skaistu pašgatavotu lampu, tad bieži vien jāsamierinās ar skaidu platēm, no kurām mūsdienās pagatavotas lielākā daļa mēbeļu.

Domāju, ja dzīvē visur būtu tā, ka jāpietiek ar ne to labāko variantu, tad mums būtu pamatīgas ziepes. Iedomājies, tev jādodas pie ārsta un jāveic ultrasonogrāfija. Ja šādu kvalitatīvi sniegtu pakalpojumu varētu saņemt tikai “lielie pircēji”, proti, maksātspējīgie, un ultrasonogrāfijas cenas būtu pieņemamas vien viņiem, tad ar ko būtu jāsamierinās pārējai tautas daļai? Droši vien cilvēkus izmeklētu kā agrāk, ar mūsdienās jau morāli novecojušām tehnoloģijām, jo tā taču ir lētāk un tas nekas, ka šāds pakalpojums nebūt nav tas kvalitatīvākais. Gandrīz vai jāpateicas augstākajiem spēkiem, ka ultrasonogrāfijas cenas ir daudz maz pieņemamas visiem, līdz ar to varam visi saņemt nepieciešamo izmeklējumu, kad vien tas nepieciešams. Tas gandrīz vai ir prestiža jautājums katrā medicīnas iestādē, kur tiek veikti veselības izmeklējumi.

Labi, ka var atrast risinājumus savās mājās pats – pastaigā pa mežu, salasi glītus zarus, gar jūru var atrast lieliskus jūras ūdeņu noskalotus koka gabalus, un vari jau radoši apdomāties par sava interjera risinājumu, ja netiec pie dēļiem. Vai arī apgūsti namdara profesiju un ierīko savā mājas garāžā pats savu mazo gateri. Starp citu tādiem amatniekiem vai radošajiem kā es šāds pazīstams cilvēks, kurš mājas apstākļos var sazāģēt dēļus, ir teju zelta vērtē, jo palīdz atrisināt daudz jautājumus, kā radīt ko skaistu un līdz galam pabeigtu. Bet tikām nākas meklēt dēļus lielākajos būvniecības veikalos un skatīties uz paaugstinātajām tirgus cenām, un labi, ja vari nopirkt vienu vai divus dēlīšus.

FacebookTwitterGoogle+Share
Comments are closed.