Par koku dziedinošajām īpašībām ?>

Par koku dziedinošajām īpašībām

Ja jārunā par to, kas ir patīkams taustei, tad vienmēr esmu uzskatījusi, ka vislabākās sajūtas rodas, ja pieskaramies kaut kam dabiskam. Vai tas ir koks, vai zāle, vai mīksta vilna, gluda spalva uz kāda dzīvnieka siltā ķermeņa, tas viss mūsos raisa jutekliskumu un sajūtu, ka esam tuvāk dabai, nekā pašiem šķiet.

Industriālā un modernā pasaules daļa mūsdienās ir ļoti attālinājusies no dabas. Cilvēki, kas dzīvo stikla augstceltnēs, skatās uz plašumiem, bet redz vien bezgalīgi daudz māju, kustības, transporta – viss, kas nav radies pats no sevis dabiski. Ja šādu cilvēku ieliktu dabiskā vidē, viņš apmulstu un esmu pārliecināta, ka nezinātu, kā rīkoties.

Reiz, kad runāju ar savu mammu, mani pārsteidza tas, ka viņa, tiklīdz viņai klājās kaut nedaudz grūtāk, vai kad viņa juta izsīkstam savus spēkus, viņa devās pie ozola. Pieskarties ozola mizai – tas viņai deva spēku, enerģiju, viņa juta, kā dabas dāsnums ienāk viņā un ieteica man arī pašai sameklēt to koku, kurš mani uzrunā un dod spēku.

Jāsaka, es biju domājusi, ka visiem tas ir vienāds, taču nē. Cits labāk jūtas, kad pieskaras liepai, cits eglei, vēl kādam patīk priedes, taču kā vēlāk izrādījās, mans koks bija bērzs. Atrasties starp bērziem, ļauties to nomierinošajai šalkoņai, bērza tāss krāsu daudzveidībai un pavasarī vēl gūt veldzi no sulām – tas tiešām ir kaut kas vienreizējs! Starp citu, to apliecina arī dziedniece Gaida Lākute rakstā, kas publicēts nra.lv. Arī citi portāli, kuri piemin šo dziedniecības tēmu, apliecina koku dziedinošo spēku. Gan mājas lapā www.saulesjosta.lv, gan pardabisks.lv un citi.

Starp citu, koki ne tikai dos enerģiju, tie arī dziedē. Izrādās, ka bērzs ir īpaši piemērots sievietēm, un vēl svarīgi ir tas, ka tieši bērzs ir tas koks, kas palīdz grūtniecēm un bērniem. Ne velti atminos, ka senie latvieši bērnu šūpuli arī kāra bērzā. Mūsdienās daudz izdara ginekologs. Ginekologs gan ārstē sievietes, gan pieņem mazuļus. Ja ir kāda sieviešu kaite, atkal ginekologs ir īstais speciālists, kur meklēt palīdzību, piemēram, dodoties uz http://www.vasaraudze.lv/pakalpojumi/ginekologija/. Taču, ja jums nepieciešama cita veida palīdzība – enerģētiskā līmenī, ko var just tikai ar sirdi, tad dodieties pie bērza un pavadiet kādu laiku pie tā.

Nezinu, vai tas mani kaut kā ietekmējis, taču bērzu tuvumā es tiešām jūtos labi. Tie ir vieni no pirmajiem kokiem, kas pavasarī sazaļo, priecējot acis. Un stāvēt bērzu birztalā vai kaut vai neliela bērzu pudurīša vidū – tā, it kā ap mani lidinātos simtiem labu domu, mīlestības un spēka.

Par laimi, mēs dzīvojam Latvijā – valstī, kur koku ir gana daudz un dažādi, līdz ar to varam izvēlēties, kas mūs vairāk spēcina. Vīriem tie parasti ir ozoli, kas arī enerģētiski bagāti, taču tas ir atkarīgs no katra paša izjūtām. Es jau nu savu tik tiešām esmu atradusi un visticamāk pie tā arī palikšu.

FacebookTwitterGoogle+Share
Comments are closed.