Koks – viens no labākajiem materiāliem pasaulē ?>

Koks – viens no labākajiem materiāliem pasaulē

Koks ir ne tikai viens no visplašāk izmantotajiem materiāliem pasaulē, bet arī viens no labākajiem, kas neattiecas ne tikai uz tā praktisko pielietojumu būvniecība un ne tikai, bet arī dodot mums resursus, kuru bieži vien cilvēks aizmirst novērtēt, proti – skābekli. Kokmateriālu resursu izmantošanas palielinājumam ir arī negatīvas sekas, jo meži tiek izcirsti un šī vides problēmas nākotnē cilvēcei var maksāt pārāk dārgi kā jauns koka galds vai jaunas privātmājas izbūve, nemaz nerunājot par milzīgas operas izstrādes no ozolkoka, kas nodrošina nepārspējamu akustisku operdziedātāju balsīm.

Šis viss, protams, ir skaisti un šķiet arī svarīgi mūsu sabiedrības labklajībai un kultūrai, tomēr cilvēkiem vajadzētu arī vairāk domāt par to, kā jau iepriekš izmantoto pielietot atkārtoti. 

fern-1Koks ir viens no cilvēkam būtiskākajiem resursiem, kas patiesībā ļauj mums dzīvot un elpot, tāpēc, lai saudzētu dabu nebūtu nemaz tik slikti, ja arī vairāk tiktu domāts par šī dabas resursa izgatavoto produktu atkārtotu izmantošanu.

Kā piemēru var minēt koka palešu atkārtotu izmantošanu. Lai arī atkārtotu materiālu izmantošana kļūst arvien populārāka mūsdienās, tomēr daudzi nemaz neiedomājas, ka arī mājokļa iekārtošanai un dārza mēbelēm nav jātērē daudz naudas, piemēram, izmantojot lietotas paletes. Ja savā ikdienā mēs spētu no jau esošajiem resursiem radīt jaunas lietas, tad samazinātos gan atkritumu daudzums, gan arī, domājams, uzlabotos cilveku dzīves kvalitāte.

Ir vairāki iemesli, kādēļ izmantojot lietotas paletes ir iespēja uzlabot arī ikdienas dzīvi. Viens no būtiskākajiem iemesliem ir palešu praktiskums. Tās ir ērtas, vienkārši parbūvējamas, ja nepieciešams, pārvietojamas un neaizņem daudz vietas jūsu majoklī. Lieliski iederas jebkurā dārza gan kā dārza mēbele pārvēršams priekšmets, gan funkcionāls rīks augu stādīšanai.

Tāpat, izmantojot lietotas paletes, jūs ietaupīsiet laiku un finanses, jo noteikti būs daudzi cilvēki, kuri labprāt dalītos ar šo resursu bezmaksas vai par zemām, draudzīgam cenām. Protams, tās ir gatavotas no koka un kā jau zinām, tad koks ir viens no labākajiem materiāliem pasaulē, kas lieliski iederas jebkurā interjerā un ir viegli pielāgojams un krāsojams. Man nav šaubu, ka arī tev rūp vide un arī mežu nākotne.

winterŠis ir tikai viens no daudzajiem veidiem, kā koku izmantot, bet tajā pašā laikā arī nosargāt pārmērīgi to neizmantojot un neaizraujoties vēl vairāk ar mežu izciršanu. Tiešām, ja jūsu mājās ir nepieciešama mēbele, tad padomājiet divreiz vai no jau jums pieejamiem resursiem un draugu lokā esošajiem nav kas iesakāms. Dalieties idejās  un padomos.

Ja arī izmantojot lietotas paletes jums šķiet, ka nav izdevies iecerētais, tad apsveriet iespēju ta vietā izmantot ko citu no pieejama un dalieties ar to, ko vairs neizmantojat ar citiem un meklējiet arvien jaunus risinājumus kāda veidā koku izmantot atkārtoti gan praktisku nolūku dēļ, gan domājot par vides problēmām.

Ticiet man, pēc atkārtotas palešu izmantošanas jutīsieties labāk ne tikai tāpēc, ka būsiet par zemām cenām ieguvis jaunu resursu un veidus kā šos resursus pilnvērtīgi izmantot, gan arī palīdzējis videi un saudzējis dabu. Šis ir ieguldījums ne tikai tavā nākotnē, bet vairākās paaudzēs un tādējādi dzīvot drošā, sakārtotā vidē pilnvērtīgu dzīvi. Izvairieties no neapdomīgas koka izmantošanas un paturiet prāta, ka koks tiešām ir vērtīgs resurss, kuru būtu vēlams izmantot ar apdomu.

FacebookTwitterGoogle+Share
Comments are closed.