Koks interjerā – nodrošinās komfortu un patīkamu vidi bērniem un senioriem ?>

Koks interjerā – nodrošinās komfortu un patīkamu vidi bērniem un senioriem

Par koka izvēli interjerā jau esmu runājis, galvenokārt uzsverot tā ilgmūžību, dabisko izcelsmi, eleganci un pamatīgumu. Tagad gribētu akcentēs šīs tēmas sakarā to, kāpēc koka mēbeles un apdare ir īpaši ieteicama videi, kur uzturas mazi bērni un arī gados veci cilvēki.

Abas šīs cilvēku grupas ir īpaši uzņēmīgas pret visu, kas ir viņiem apkārt. Bērniem to nosaka tas, ka viņu imunitāte un pasaules izpratne vēl tikai veidojas.

Senioriem jau lielai daļai ir veselības traucējumi un kādas hroniskas saslimšanas, kas padara viņus uzņēmīgākus pret slimībām un traumām. Tāpēc vides iekārtošana abos gadījumos ir ļoti būtisks faktors. Kāpēc koks? Jo tas ir dzīvs, silts, funkcionāls un stabils.

koka gridsMaziem bērniem taktilās izjūtas, kas notiek caur ādu, ir ļoti būtiskas. Virsma, uz kuras viņi atrodas, gulta, kurā viņi guļ, bērnu mēbeles, ko izmanto, kad jau mācās ēst, sēdēt, staigāt, runāt, spēlēties.

Dabisks un bez ķimikālijām apstrādāts koks ir pati labākā izvēle videi, kurā ikdienā uzturas mazi bērni. Līdz divu gadu vecumam par bērnam piemērotāko vietu tiek uzskatīta grīda, jo tur viņš var pilnvērtīgi attīstīties, apgūt savu ķermeni, telpu. Tāpēc grīdas materiālu izvēle ir ļoti būtiska.

Nevar noliegt, ka koka grīdas ielikšana nav lēts pasākums, tomēr tas ir pamatīgs ieguldījums savas ģimenes mājoklī, jo koka grīda nenolietosies, tā vienmēr būs patīkami silta, maiga, uz tās droši varēs spēlēties bērni, pa to ir patīkami staigāt ar basām kājām.

Bērnu mēbeļu izvēlē arī priekšroku vajadzētu dot kokam, kas nav papildus apstrādāts vai krāsots ar kādām kaitīgam vielām. Kāpēc? Jo patiesībā ikviena mēbele mūsu mājās izdala kādus izgarojumus un ķimikālijas vēl daudzus gadus pēc iegādes. Tas viss nonāk putekļos un gaisā, ko elpojam.

Tieši interjerā izmantoto materiālu dēļ pēdējās desmitgadēs būtiski palielinājies to bērnu skaits, kuri sirgst ar hroniskām elpceļu kaitēm, jo gaisa kvalitāte mājokļos ir ļoti slikta. To veicina nepietiekama vēdināšana un arī lielais daudzums lēto un ķīmijas pilno apdares un mēbeļu materiālu.

koka mājaPlastmasa, skaidu plates, kas līmētas ar toksiskām līmēm, linolejs – tie ir tikai dažii piemēri. Un bērni ir saskarē ar šīm virsmām, radot riskus un apdraudējumu viņu endokrīnajai un hormonālajai sistēmai, elpceļiem. Tapēc koks ir vislabākā atlernatīva, ko izvēlēties, veidojot un iekārtojot savu mājvietu, ja plānojat to kā bērniem draudzīgu un veselīgu vidi.

Runājot par senioriem, jāatgādina, ka gados veci cilvēki vienmēr vairāk cienījuši pārbaudītas vērtības, kas ir ilgtspējīgas, tāpēc koks noteikti ir viena no viņu prioritārām izvēlēm. Lai gan jāatzīst, ka tagad koks jau kļuvis ekskluzīvs, jo cenas ir daudz augstākas, ja salīdzina ar citiem pieejamajiem materiāliem.

Senioriem, kuru veselība ir daudz vārgāka un neparedzamāka, noteikti vajadzētu iekārtot vidi, kas ir droša, patīkama, dabiska. Koks spēj apvienot visas šīs prasības pēc komforta. Īpaša situācija gan varētu būt tiem senioriem, kuriem ir kustību traucējumi vai viņi ir guloši pacienti. Tādos gadījumos zināms, ka jāizmanto autņbiksītes pieaugušajiem, jāapkopj pacients.

Modernās autiņbiksītes pieaugušajiem ir ērti izmantojamas, tomēr tāpat telpas un mēbeļu funkcionalitātei var papildus kokam izmantot kādus modernākus un vieglāk transformējamus materiālus, ka palielina piekļuvi. Par senioru ērtu un piemērotu aprūpi vairāk var uzzināt www.tena.lv.

 

FacebookTwitterGoogle+Share
Comments are closed.