Koka interjerā var iekļaut arī nestandarta risinājumus ?>

Koka interjerā var iekļaut arī nestandarta risinājumus

Visticamāk jūs varat iedomāties, kā izskatās tipiska lauku pirtiņa. Nav runa par lielajām, pasākumiem domātajām viesu mājām, bet par ģimenes vajadzībām uzceltu lauku pirtiņu, kur visa apdare ir taisīta no koka, ūdeni un pašu pirtiņu silda koka malka, kura deg mūra plītiņā.

Pirtī sēdošie, tiklīdz grib kādu karstumiņu, uzmet ūdeni uz sakarsētiem akmeņiem un paceļas smaržojoši garaiņi. Un kur tad nu vēl pirts slotas! Tās lietpratēji gatavo tieši ap Jāņiem, kad enerģētiski ir vislabākais laiks likt kopā zāles un zarus.

pirtiņšParasti šādas pirtiņas sastāv no divām līdz trīs telpām. Pirmajā telpā ir vieta, kur pulcēties, atpūsties, pasēdēt uz soliņiem, atdzesēties, iedzert kādu glāzi ūdens vai alus, otrajā telpā, kas ir starp pirmo un trešo, parasti notiek ģērbšanās.
Un tad seko pēdējā, visnozīmīgākā – pirtošanās telpa. Vairākas lāviņas, uz kurām guļ plikie, vairākas ūdens baļļas, kuras ideālā variantā ir no koka, kā arī pati plīts, kura apkrauta ar laukakmeņiem. Un tā smarža, kas nāk no akmeņiem, kad uz to uzlej karstu ūdeni, kurā pirms tam mērcēta bērzu vai citu zāļu slota… Tā ir brīnišķīga idille.

Kaut arī galvenā šajā mājiņā ir mazgāšanās telpa, nav slikti, ja tiek padomāts par iekārtojumu arī atpūtas telpā. Parasti tur ir kāds koka galds, soliņi, spogulis un varbūt kāds plaukts vai pakaramais, taču to var padarīt arī interesantāku, atrodot mēbelēm nestandarta risinājumus.

Patiesībā ideja par šādu nestandarta risinājumu nāca negaidīti, prātojot, kur likt nevajadzīgu lietu. Automašīnai bija iegādātas jaunas vasaras riepas un bija jāatrod vieta, kur nobēdzināt vecās vasaras riepas. Var jau, protams, izmest, bet, ja tuva ir ideja par otrās dzīves piešķiršanu vecām lietām, tad šīs vecās riepas var izmantot interjerā.

Un tam pat nav nepieciešami lieli līdzekļi. Līme, pabiezs džutas diegs un aiziet – veidojiet interesantu sēdekli, kur sēdināt viesus. Sākumā uz riepas uzlieciet līmi, tad virsū tiniet džutas striķi, un tā apkārt visam. Rezultāts pat ļoti iederēsies jūsu pirtiņas vecajā interjerā. Ja gribas ērtāku sēdēšanu, uz tā var uzlikt arī kādu deķīti vai spilvenu – tas lai paliek jūsu pašu pārziņā.

Patiesībā riepas var izmantot arī par pamatni galdam, kā izdekorēsiet – tas jau atkal paliek jūsu ziņā. Taču viens ir skaidrs, būsiet gan parūpējies par otrās dzīves iedošanu vecām lietām, gan arī ieguvis jaunus akcentus savā pirtiņā.

FacebookTwitterGoogle+Share
Comments are closed.