Apstrāde ?>

Apstrāde

  Nieciņi kāzām – no koka

  Kāzas ir viens varen skaists pasākums, kuram gatavojas parasti pāris mēnešus, bet, kad tās atnāk, tad gluži kā Ziemassvētki, kurus ilgi gaidām, bet tie ātri aiziet, arī kāzām ir tāpat – maksimums divas dienas un viss, nauda iztērēta, ēdiens apēsts, pie mūzikas kārtīgi izdancots un pāri paliek vien skaistas un interesantas atmiņas. Atšķirībā no citiem godiem, šim pasākumam nepieciešama liela naudas summa, ja vēlas svinēt ģimenes un draugu pulkā, un, jo krāšņākas un izsmalcinātākas kāzas, jo lielāki tēriņi. Bet tas ir tā vērts!

  Read

  Skaistas rotaļlietas no koka – dāvana Ziemassvētkos

  Nu jau tuvojas atkal skaistais un vienlaikus arī trakais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Ir tik patīkami noskatīties, kā ārā ik pa laikam uzsnieg sniedziņš, kā veikali sāk sacensties savā starpā, kuram izdosies visskaistākais noformējums, kā cilvēki ir gatavi stāvēt garās rindās, lai tik sagādātu dāvanas saviem mīļajiem un tuvajiem. Jums liekas, ka tas ir tikai nedēļu pirms Ziemassvētkiem? Nekā nebija!

  Tagad vēl ir tikai novembris, bet Rīgā jau tagad veikalos varu novērot rindas tajos veikalos, kur varam sagādāt dāvanas pašiem lielākajiem Ziemassvētku gaidītājiem – bērniem. Ja pieaugušie sev labprātāk uzdāvinātu lētas aviobiļetes uz kādu no brīnišķīgajiem atpūtas un tūrisma galamērķiem, lai aizbēgtu no ikdienas rūpēm un stresa, tad mazajiem šis ir mazliet citādāks laiks. Man ir prieks noskatīties, ka paralēli dažādām zīmolu lellēm, Lego klučiem, grāmatām un spēlēm daudzi cilvēki izvēlas dāvanas no dabīgiem materiāliem, piemēram, no koka.

  Read

  Kā koka meistariem konkurēt ar moderno rūpniecību?

  Koka izstrādājumu īpašā burvība daļēji ir tajā, ka tas lielākoties ir roku darbs, kurā kokapstrādes meistars iegulda savu dvēseli. Viņš izlolo katru detaļu, realizē ideju, kas sākumā ir tikai koka gabals, bet rezultātā kļūst par unikālu mēbeli, dekoru vai rotaļlietu. Darbs ar koku ir laikietilpīgs, tas prasa īpašas zināšanas un rūpību. Un arī izmaksas tāpēc pašam procesam un gala rezultātam ir lielākas. Un mūsdienu patērētāju kultūrā, kur jau pārsvaru pārņēmis masu ražojums un pēc iespējas lētākā cena, koku meistariem ir jāpieliek pūles, lai varētu konkurēt un noturēt savas pozīcijas tirgū, piesaistītu savām precēm un pakalpojumiem pircējus.

  Read

  Koka interjerā var iekļaut arī nestandarta risinājumus

  Visticamāk jūs varat iedomāties, kā izskatās tipiska lauku pirtiņa. Nav runa par lielajām, pasākumiem domātajām viesu mājām, bet par ģimenes vajadzībām uzceltu lauku pirtiņu, kur visa apdare ir taisīta no koka, ūdeni un pašu pirtiņu silda koka malka, kura deg mūra plītiņā.

  Pirtī sēdošie, tiklīdz grib kādu karstumiņu, uzmet ūdeni uz sakarsētiem akmeņiem un paceļas smaržojoši garaiņi. Un kur tad nu vēl pirts slotas! Tās lietpratēji gatavo tieši ap Jāņiem, kad enerģētiski ir vislabākais laiks likt kopā zāles un zarus.

  Read

FacebookTwitterGoogle+Share